HABERLER
Dini Haber

DÜNYA DIŞI VARLIKLARIN HOMOSAPİEN MÜHENDİSLİĞİ

A, Bilimsel, Dünya dışı varlıkların insana müdahalesi,Homosapiens mühendisliği,Homosapiensleri geliştiren dünya dışı varlıklar,Kromozom-2 füzyonu ve insan,İnsanın evrimi,Uzaylılar,Dünya dışı yaşam
DÜNYA DIŞI VARLIKLAR 780.000 YIL ÖNCE HOMOSAPİENLERİN GENETİK MÜHENDİSLİĞİNİ YAPTILAR!

İlk insanlar yaklaşık 4 milyon yıl önce Dünya'da ortaya çıktılar, fakat insanın evrimi ile ilgili yeni kanıtlar, bu Homininlerin küçük bir grubunun eski yabancı ziyaretçiler tarafından ilk Homosapienleri yaratmak için genetik olarak değiştirildiğine dair kanıtlar olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmacı ve yazar Daniella Fenton, insanlığın en eski kökenlerine ve 800.000 yıl öncesine kadar beyin gelişiminin ani hızlanmasına derinlemesine bir bakış atıyor. Bu araştırma, yüksek ihtimalli bir şeyin açığa çıkmasına neden oldu.

Bu da Homosapienlerin 780.000 yıl önce Pleiades yıldız kümesindeki bir solucan deliğinden gelen eski astronotlar tarafından yaratılmasıdır.

Kan bağları ve genetik bilimi konusunda uzman olan Avustralyalı araştırmacı, modern primat türleriyle kıyaslandığında insanları anormal olarak işaretleyen çok sayıda genetik değişiklik ortaya çıkarmış, bazıları ise ileri genetik mühendisliği tarafından daha iyi açıklanabilecek kadar aşırı seviyededir.

Daniella Fenton, “Hibrid İnsanlar: 800,000 Yıllık Eski Uzaylı Mirasımızın Bilimsel Kanıtı” başlıklı kitabında, beyin büyüklüğü, sinir yapıları ve bilgi işlemeyle ilişkili genlerdeki bir dizi önemli değişikliği vurgulamaktadır. Bu değişimler, aniden tamamen “sözde DNA” denilen ve tükenmiş, kopyalanmış ve tekrar yerleştirilmiş gen parçalarından oluşan genleri içerir.

Fenton, Kromozom-2'nin esrarengiz füzyonunu, 780.000 yıl öncesindeki diğer değişiklikler ile aynı zamanda, dünya dışı deneylerin bir başka kanıtı olarak görür. Bu füzyon, Neandertaller ve Denisova'lar dahil olmak üzere tüm büyük beyinli insan tiplerinde bulunur, ancak diğer primat türlerinde yoktur.

O, kromozom-2 füzyonunun, sonraki jenerasyonda ortadan kaybolan tek bir hata olması gerektiğini veya belki de 48 taşıyanların daha önemli bir sayısı arasında 46 kromozomlu küçük bir popülasyona yol açabileceğini açıklamaktadır. 780.000 yıl önce 'mutasyon' sergilenmişti. Bu, füzyonla ilişkili çok büyük bir yararın olduğunu ve önemli sayıda bireyde aniden ortaya çıktığını ve kromozom-2'nin kalıcı ve baskın bir özellik haline gelmesine neden olduğu bir gerçektir. Bu ise insan genomunda bilinen doğal mutasyonlara uymaz.

Fenton şöyle açıklıyor: "Birileri kromozom-2 füzyonu taşıyabilen üreme çiftini yarattı. Kromozom modifikasyonu, beyin gelişimi, bağışıklık sistemi ve üreme süreçleri üzerinde etki yaratacak şekildedir."

İnsanlar aynı zamanda FOXP2 geninde, sinaptik bağlantıyı değiştiren ve yeni deneyimleri rutin prosedürlere dönüştürme yeteneğimizi geliştiren benzersiz değişiklikler taşırlar, bu da anlamlı konuşma üretme yeteneğimiz üzerinde muazzam bir etkiye sahipti. Fenton, bu değişimin diğer primatlarda gözlenmediğine dikkat çekiyor ve yaratıcılarımızın, yeni alışkanlık davranışlarını, özellik dilinin kullanımını hızlı bir şekilde oluşturabilmemizi istediği anlaşılıyor.

Fenton konuyla ilgili şunu söylüyor: "Bizi bilgilendiren şeyler sadece 780.000 yıl önceki genetik değişimler değildir. Homo sapienler yabancı varlıklar tarafından yaratılan bir türdür; aynı zamanda, bu yıldız insanlarının geride bıraktığı fiziksel malzemeyi, zaman içinde aynı spesifik noktaya tarihlenen materyaller olarak tanımladık."

Çeviren & Yazan: A.Kara
« ÖNCEKİ YAYIN
SONRAKİ YAYIN »