HABERLER
Dini Haber

ALLAH İÇİN ÖNEMLİ BİR SORUN

din,sizden gelenler, Allah'ın Muhammed'in cinsel hayatı ile ilgilenmesi,Muhammed'in cinsel hayatı,Allah için önemli bir sorun,Allah'ın derdi,Ahzap 51, islamiyet, Eşleriyle sevişme sırası
Allah'ın canı bir olaya çok sıkılıyordu. Kafayı bir konuya takmıştı. Trilyonlarca yıldızı, Galaksiyi, gezegenleri ve sonsuz evreni yaratan Allah bu konuyu çözmeliydi.

Dünyada 600 lü yıllardı. Allah Arap çöllerinde yaşayan Muhammet isminde birini kendisine elçi yapmıştı. Elçisi Muhammet'in 10 dan fazla, 15 e yakın karısı vardı.

Muhammet bu karıları ile hergün sırayla sevişiyordu. Ancak bazen mesela karısı Aişe ile seviştikten sonra ertesi günde Aişe ile tekrar birlikte olmak istiyordu. Veya Aişe'den sonraki sıra mesela Sevde de iken onun canı Zeynep ile sevişmek istiyordu. Buna da diğer karıları itiraz ediyordu.

"Ya Muhammet lütfen bizimle sıra ile seviş. Biz sıramızı vermek istemiyoruz" diye kazan kaldırıyorlardı.

Muhammet gerçekten çok zor durumdaydı. Canının istediği karısı ile birlikte olamıyordu. Ne kadar da zor bir durumdu bu. Nasıl çözülecekti bu iş ?

İşte Allah'ın da canı bu duruma çok sıkılıyordu. Bu konuyu kesinlikle çözmeliydi. O sırada dünyada savaşlarda insanlar ölüyordu. Çocuklar, kadınlar kılıçtan geçiriliyordu. Hastalıklardan binlerce insan kırılıp ölüyordu. Doğal afetlerden depremden, selden binlerce insan ölüyordu. Ama bunlar Allah için önemsiz konulardı. Ölen ölsündü. Önemli olan Muhammet'in canının istediği karısı ile sevişememe sorunuydu.

Sonunda Allah çözümü buldu ve Muhammet canının istediği karısı ile sevişebilsin diye hemen bir ayet yolladı.

Ahzap Suresi 51. Ayet : "Onlardan (karılarından) dilediğinin beraberliğini erteler, dilediğini yanına alırsın. Uzaklaştırdıklarından birini tekrar istemende senin için bir sakınca yoktur. Bu hüküm onların mutlu olmaları, üzülmemeleri ve hepsinin senin verdiğine razı olmaları için en uygun olanıdır. Allah gönüllerinizdekini bilir, Allah ilim ve hilim sahibidir."

Allah böylece bu ayetle sorunu çözmüştü. O sırada dünyanın başka yerlerinde insanlar ölüyormuş. Ölürse ölsün ne olacak.. Muhammet'in sevişme sorunu çözülmüştü ya önemli olan buydu. Artık elçisi Muhammet bu ayet sayesinde karıları ile belli sıraya tabii olmadan istediği gibi birlikte olabilecekti.

Sevişme sırası istediği gibi olan Muhammet artık elçilik görevini rahatça yerine getirebilecekti.
Önemli olan da buydu....


Eleştirisel bakış açısı ile her din ve inanca ait yazılarınızı, inancınızın değişim sürecini anlattığınız sorgulama süreçlerinizi dinvemitoloji@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.
  • Bu yazılar biz-siz gibi sorgulama evresine girmiş herkese mutlaka biraz olsun ışık tutacaktır.
  • Gönderdiğiniz yazılar sitemizde adınızla veya takma adınızla yayınlanacaktır.
  • Gönderdiğiniz yazının başka bir internet sitesinde yayınlanmamış olması gerekmektedir. (KOPYA içeriğe karşı olduğumuzdan, sitemizdeki tüm içerikler özgündür)
« ÖNCEKİ YAYIN
SONRAKİ YAYIN »