HABERLER
Dini Haber

THE MAN FROM EARTH (DÜNYALI)

film önerisi, The Man From Earth,Dünyalı,İsa gerçekte kim?,Dini eleştirsel film,Dini eleştiren filmler,Din konulu sorgulayıcı filmler,tavsiye film
Bir Üniversitede tarih profesörü olan John Oldman aniden görevinden ayrılır ve taşınma kararı alır. Fakat taşınmadan önce profesör arkadaşları ona veda etmek için evine gelirler, bir süre sonra arkadaşları onun taşınma nedenini merak eder ve konuyu irdelerler.

John her ne kadar susma konusunda ısrarcı olup ayrılma nedenini gizemli tutmak istese de bir süre sonra arkadaşlarının ısrarı ve meraklı sorularına dayanamayıp hakkındaki gerçeği ve neden taşınmak zorunda olduğunu açıklar.

John yaklaşık 14.000 yıldır hayatta olan, yaşlanmayan bir ölümsüzdür ve insanlar onun yaşlanmadığını fark edip korkmasınlar diye aynı yerde 10 yıldan fazla oturmaz, 10 yılı doldurunca farklı bir yere seyahat eder. Bu ve tüm hayatına dair bilgileri arkadaşları ile paylaşırken arkadaşları onun bir deli olup olmaması ve söylediklerinin gerçek - yalan olması arasında gelip giderler. John onların hiç ummadığı, bir dinde önemli yere sahip olan bir karakterdir ve döneme ve kutsal atfedilen kitaptakilere dair bilgiler verir.

Farklı bir bilim kurgu filmi olan bu yapım, düşük bütçeli olduğundan tek mekanda çekilmiş bir filmdir fakat sizleri düşünmeye iten kaliteli bir yapım olduğu aşikardır.

Yazan: A.Kara
« ÖNCEKİ YAYIN
SONRAKİ YAYIN »