HABERLER
Dini Haber

AYETTE KULLARIM DİYEN KİM?

Ayet, “De ki ey inanan kullarım” ile başlıyor.
De ki: ‘Ey iman eden kullarım, Rabbinizden sakının. Bu dünyada iyilik edenler için bir iyilik vardır. Allah’ın arz’ı geniştir. Ancak sabredenlere ecirleri hesapsızca ödenir.’

Muhammed, inananlara “kullarım” diye sesleniyor. Bazı meal tahrifatçıları bu hatayı kamufle edebilmek için mealin başın “Bizim adımıza de ki” ya da “tarafımdan söyle” gibi ilaveler yapmışlar. Halbuki Arapçasında bunlar yok. Bazıları da “Kullarım” değil, “kullar” olarak çevirmiş.

Eğer Kur’an’ı Allah gönderseydi ayette Allah’ın “de ki” demeyip direk kendisinin söylemesi gerekirdi. Ya da “İnanan kullarıma de ki” şeklinde olmalıydı.

Aynı ifadeyi Zümer (Zümerler) -53′de de görmekteyiz:

Zümer-53. De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
« ÖNCEKİ YAYIN
SONRAKİ YAYIN »

1 yorum

  1. 3 yıl önce okuduğum bir yazı, kaynağını bilmiyorum.yazı aynen şöyle"Bir sürü gezegen. Her tanrı kendi gezegeninimi yarattı.ve kendi aralında pay edildi veya yasak konuldu.Neden sadece Dünya.tanrı amada idi. Melekleri neden yarattı. Ve tüm dünya varlıklarını. Cennet ve cehenneme kimlerin gideceğini biliyorve cehennemde yananları seyretmekten zevkmi alıyor

    YanıtlayınSil