HABERLER
Dini Haber

HEP Mİ ONLARIN İŞİ ?

Yazan: A.Kara
Ne zaman bir olay olsa, Müslümanlar birilerinin yada birbirlerinin kafasını koparıp tekbir çekiyor olsa, yada ne biliyim Işid gibi kestikleri kafayla futbol oynarken fotoğraf çekip üzerlerine sevdikleri futbolcuların ismini yazıp twitter'a yüklese, kol, bacak kesse, adam öldürse falan...  Bu gibi durumlarla ilgili muhabbet açıldığında artık duyunca yada görünce istemeden güldüğüm şu 2 sözü duyuyorum:
1) "Bunlar hep İsrail'in işi"
2) "Bunlar hep Amerika'nın işi"

Yahu neden tarafsız bakmamak konusunda bu kadar ısrarcısınız? Toz kondurmak istemediğiniz için mi? Yoksa aynı futbol takımında oynadığınız adama "topu niye taça atıyosun lan hırt?" demek istemediğinizden mi?

El-Kaide gündeme gelince onlar bilmem kimin adamı, İşid söz konusu olunca yok efendim onlar ebemin adamı, El-Nüsra var diyince yok efenim onlar da totoşumun adamı. Yahu niye hepsi birilerinin adamı? Yani hiç kendileri, kendi iradeleri yada kişisel amaç ve inançları için bunları yapan yok diyosunuz öyle mi? Sayısı binleri geçen dini örgütlerin hepsi mi Amerika'nın, israil'in adamı? Yahu bu nasıl bir hayal gücü, nasıl bir savunma mekanizmasıdır...

Yani hiç kimse "evet bu adamlar öyle inandıkları için ve kutsal denen kitaplar savaşa teşvik ettiği için bu şekilde davranıyolar" demiyo, çünkü dine toz kondurmuş olur di mi :)
Kafa kesiliyo "Onlar dedemin adamı, gerçek islam bu değil!"
Kol kesiliyo "Onlar yan komşunun adamı gerçek islam bu değil!"
Ayak kesiliyo "Onlar aşağı mahallenin kasabı, bizimle ilgisi yok yeminle..."
Mermiler, roketler havalarda uçuşuyo "Onlar bizden değil"
Namaza gitmediği için yada namussuzluk iftirasına uğrakları için sokak ortasında kırbaç cezası yiyorlar "Onlar bizden değil, öyle din mi olur lan, din onu emretmiyo ki oğlum, bak bize "benim kalbim temiz bi kerem" demek yeterli.
Yüzü biraz göründü diye suratlarına kezzap atılan kadın oluyor "Çok saçma yeaaaaaa"... diyolar.

Bakın ben size bişi diyim mi, şeriat gelsin diye şalvarını parçalayan tipler var ya, hani şu rabia posterleri ile tekbir çekerek Eminönü'nde yürüyen sakallı hacılar, hemde sözüm ona hoşgörülü bu hacı dayılar ve havarileri, şu ülkeye şeriat gelecek olsa neye uğradıklarını şaşırıp nazik totolarını saklayacak yer arayacaklar. Bizden önce onlar kaçmazlarsa bende bir şey bilmiyorum. Çünkü o zaman: "Benim kalbim temiz, nolcak canım namazı kaza yaparım, bugün oruç tutacak halim yok, şu başörtümün altına kot etek giysem mi?, bu sene kurban kesmeyecem, bu hafta cumaya gitmeyecem" gibi cümleleri kuramayacaklar, he diyelim ki kurdular babasını satayım, diyelim ki o enayiliği yaptılar, ondan sonra izle sen o filmi bak neler oluyor, izle ondan sonra totosuna kezzap yiyip black metal tarzı çığlık atan ablalarla, sırf onların istediği gibi davranmıyor diye yediği kırbaçla sağa sola zıplayıp "oy ebesuni" diyen hacı dayıları. Ama kuru kuru izleme, çekirdek falan al, çayını da demle öyle izle.

Herkese göre dini başka babasını satayım, isteyen istediği gibi takılıyor rahat rahat... Bakın bu kafa kol uçuran adamlar da onlara göre dinlerinin emrettiğini yapıyorlar. Yani her şeyi İsrail'e, Amerika'ya bağlamayın. He şayet "la yok her şeyi onlar yapıyo" diyorsanız şunu bi oturup düşünün derim "Siz ne yaptınız yada ne yapıyosunuz?" Eğer binlerce yıldır hep başkaları tarafından kullanılabilecek bi yapıya sahipseniz, ortada ciddi problem var demektir hacı dayılar. Biliyorum yazdıklarımdan dolayı bana çok kızan var şimdi, çok kızmayın artan sinir vücutta ısı yükselmesine neden olur, o da ter yapar; gerçi hava artık soğuk, doğal gaz desen kol gibi zam geldi, yani kızmak şuan için ülkemizde ısınmak için ucuz ve kolay bir yol aslında.

Tüm dinlerde nefret söylemlerini görmek kolay, hangi din olursa olsun ben bir tane bile nefret söylemi olmayan din görmedim. Hatırlayanlar vardır belki, Soma'daki faciadan dolayı Chelsea takımı kalkıp taaaa İngiltere'den buraya gelip hem para yardımı yapıp olay yerine gitmiş, hem de onlar için anma maçı yapmıştı. Fakat bakın bu adamlar başka dinden hatırlatırım :) He, onlar cici, onlar datluş demiyorum, bana göre tüm dinler aynı. Fakat "ey inananlar, sizden olmayanları dost edinmeyin" diyen bi dine mensup iseniz bu adamların ve bunlar gibi nicelerinin yaptığı yardımlar karşısında yüzünüz kızarmıyor mu? İyi insanlarmış mı diyorsunuz, yoksa "yardım etse ne olur şerefsiz kafirler" mi? Sanırım cevabı zaten biliyoruz.

Sözümü bitirmeden önce size bi sır vereyim, ben İsrail'in adamıyım, bu yazı bile İsrail'in işi, hatta beni doğurması için anneme Amerika ve İsrail'de çok ısrar etmiş hatta babamı 10 yıl macunla besleyip besiye çekmişler sırf ben dünyaya geleyim de onlar için çalışayım diye... Babasını satayım şimdi bide ciddiye alırlar bu dediklerimi :)

He bide ikinci sırrı verdikten sonra defolup olup gideyim: Hani o yeşil şeriat bayrakları eşliğinde envai çeşit organı kesip gülümseyerek anime karakterler gibi zafer işareti yapan yüz binlerce adam var ya, işte onlar senin pembe rüyalarındaki gibi başka güçlerin adamı değil be yavrum, değil be evladım, değil be bebişim, değiller anla artık. Anlamak için de önce Kur'an'ı Türkçe oku...
« ÖNCEKİ YAYIN
SONRAKİ YAYIN »